Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Konferencje i seminaria :

Wzajemne oddziaływanie gospodarki i systemu ochrony zdrowia

KZiF - Katedra Teorii Systemu Rynkowego - Konferencje i seminaria
 

 Wzajemne oddziaływanie gospodarki i systemu ochrony zdrowia - 6 grudnia 2022

 
V_EDZ_baner_V6-02-02.png


SZANOWNI PAŃSTWO,

w imieniu własnym oraz zespołu przygotowującego niniejsze wydarzenie serdecznie zapraszam Państwa do udziału w kolejnym, piątym kongresie z cyklu „EKONOMIA DLA ZDROWIA”, tym razem zatytułowanym „Wzajemne oddziaływanie gospodarki i systemu ochrony zdrowia”

Kongres „EKONOMIA DLA ZDROWIA” to doroczna konferencja, podczas której poruszane są istotne tematy z punktu widzenia możliwości poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia. Obszar dyskutowanych zagadnień jest zazwyczaj bardzo szeroki: finansowanie, zarządzanie, organizacja, regulacje prawne i inne. Interesuje nas bowiem kwestia efektywności ekonomicznej, która biorąc pod uwagę ograniczoność zasobów, odgrywa istotną rolę w uzyskiwaniu skuteczności klinicznej.  W tym roku podczas paneli eksperckich będziemy starać się zwrócić szczególną uwagę na problemy, które ujawniły się wskutek pandemii oraz globalnych zakłóceń gospodarczych (inflacja, zerwanie łańcuchów dostaw itd.). Z dorobku ekonomii, co pokazuje ogromna literatura, wiemy że istnieje silne wzajemne oddziaływanie między systemem ochrony zdrowia, a gospodarką. W chwili obecnej uwaga decydentów powinna być skoncentrowana nie tylko na samym SOZ, ale właśnie na oddziaływaniu decyzji podejmowanych w systemie gospodarczym na ochronę zdrowia i odwrotnie. Wszystko to powoduje, że analizy ekonomiczne są niezbędne do podejmowania skutecznych decyzji również w obszarze zdrowia. W celu ich przeprowadzania z kolei należy zwrócić szczególną uwagę na jakość zbieranych danych zarówno klinicznych, jak i finansowych dotyczących wszystkich aspektów funkcjonowania SOZ. Dopiero takie całościowe działania pozwolą na prowadzenie rzetelnych badań zarówno ilościowych, jak i jakościowych. Potrzebna jest nam zatem efektywna współpraca wielu środowisk. Liczymy na to, że cennym aspektem naszego kongresu stanie się wzmocnienie debaty wiedzą i doświadczeniem specjalistów z obszaru ekonomii, zarządzania i finansów, doskonale władających szeroką paletą narzędzi ekonomicznych.

Kongres to czas spotkań czołowych ekspertów z dziedziny ekonomii, zarządzania, finansów, prawa oraz nauk o zdrowiu zarówno z Polski, jak i z innych krajów europejskich. Jest to cykliczne wydarzenie skupiające różne grupy interesariuszy, którzy mają szansę na wymianę opinii i poglądów na temat różnych kwestii dotyczących systemów ochrony zdrowia w Polsce i na świecie, dobrych praktyk w tej dziedzinie oraz funkcjonalnych mierników uwzględniających specyfikę tego obszaru. Na program tegorocznego Kongresu składać się będą sesje panelowe z udziałem mikro i makroekonomistów, ekspertów systemowych, lekarzy, badaczy klinicznych oraz osób zarządzających instytucjami systemu ochrony zdrowia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanym przez nas spotkaniu!


W tym roku postanowiliśmy przeprowadzić Kongres w formule hybrydowej:

- panelistów oraz słuchaczy, którzy chcą uczestniczyć w Kongresie w formie stacjonarnej zapraszamy do zabytkowej Czytelni Głównej Biblioteki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie,

- słuchacze, którzy preferują formułę on-line będą mieli możliwość skorzystania z transmisji na platformie Hopin.


Mamy nadzieję, że zechcą Państwo przyjąć nasze zaproszenie do wspólnej dyskusji.


Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego w terminie do 05.12.2022 roku (liczba miejsc w części stacjonarnej jest ograniczona).

Z wyrazami szacunku,

prof. dr hab. Ewelina Nojszewska

ewelina.nojszewska@sgh.waw.pl

Katedra Ekonomii Stosowanej​


 

 PROGRAM KONGRESU

 
 V Kongres Ekonomia dla Zdrowia_Program-wersja 01.12.2022.pdfV Kongres Ekonomia dla Zdrowia_Program-wersja 01.12.2022.pdf- program będzie na bieżąco aktualizowany po uzyskaniu potwierdzeń od poszczególnych prelegentów
 

 ORGANIZATORZY KONGRESU

 
 

 KOMITET ORGANIZACYJNY KONGRESU

 
prof. dr hab. Ewelina Nojszewska, ewelina.nojszewska@sgh.waw.pl – przewodnicząca
dr Agnieszka Sznyk, a.sznyk@innowo.org – zastępca przewodniczącej
Urszula Makowiecka, u.makowiecka@innowo.org – sekretarz z ramienia INNOWO
dr Lidia Dzierżek, lidia.dzierzek@sgh.waw.pl – sekretarz​ ​z ramienia SGH​
 

 ZASADY UDZIAŁU W KONGRESIE

 
​​​
  • ​​​​Udział w Kongresie jest bezpłatny.
  • Kongres odbędzie się w formule hybrydowej:
    • ​część stacjonarna: Czytelnia Główna Biblioteki SGH (liczba miejsc jest ograniczona)
    • część on-line: transmisja przeprowadzona przy współpracy z portalem branżowym Medexpress.pl​, za pomocą platformy "Hopin".​
  • Informacja o przetwarzaniu danych osobowych dla prelegentów:Klauzula informacyjna_konferencja_prelegenci.pdfKlauzula 
 
 
 

 DATA I MIEJSCE KONGRESU

 
6 GRUDNIA 2022 r.

START - godz. 9.00

Formuła hybrydowa:

- część stacjonarna -
Czytelnia Główna
Biblioteki SGH
ul. Rakowiecka 22B, Warszawa


- część zdalna -
za pomocą platformy Hopin

(rekrutację uczestników Kongresu prowadzi nasz partner INNOWO za pomocą platformy Hopin​)
 

 REJESTRACJA

 
​​W celu rejestracji na Kongres prosimy o wypełnienie formularza dostępnego 


 

 PATRONAT HONOROWY

 
2019.10.15_Patronat_Honorowy_JM_Rektora_logo-01 (1).png

 

 SEKRETARIAT KONGRESU

 
Katedra Ekonomii Stosowanej
Kolegium Zarządzania i Finansów 
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie,
siedziba:
ul. Madalińskiego 6/8,
pok. 324
02-513 Warszawa
tel. +48 22 564 92 98

Osoba do kontaktu w sprawach 
dot​yczących Kongresu:
dr Lidia Dzierżek
 

 WYJĄTKOWE MIEJSCE KONGRESU - CZYTELNIA BIBLIOTEKI SGH

 
W gmachu Biblioteki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie mieści się wyjątkowa pod względem architektonicznym Czytelnia. Zaprojektowana przez Jana Witkiewicz- Koszczyca w latach dwudziestych ubiegłego stulecia sala, to prawdziwa, na europejską miarę,  perła art déco. Okolona z trzech stron taflami okien, zwieńczona trzema szklanymi kopułami, czytelnia o wysokości blisko 10 m,  liczy prawie 900 m2. Salę wspiera 18 kolumn.

Oddany do użytku ponad 90 lat temu pawilon biblioteczny  jest budowlą oryginalną.  Książnica Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przetrwała  pożogę wojenną, od zniszczeń uchronione zostały również biblioteczne zbiory, w czytelni głównej  zachowała się stolarka drzwi oraz kolumn. W 2010 roku budynek wraz z całym kampusem SGH wpisany został do rejestru zabytków.”​ - wypowiedź pani Dyrektor Biblioteki, mgr Hanny Długołęckiej (st. kustosz dypl.)

B-  rzut 33.jpgB - kopuła.jpg
DSC00460.JPG

​​