Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Konferencje i seminaria :

Konferencja Exponential Technologies and Exponential Organizations

KZiF - Katedra Teorii Zarządzania - Konferencje i seminaria
 

 Konferencja Exponential Technologies and Exponential Organizations 25.11.2015 r.

 
Wykład Davida Roberts’a, czołowego światowego eksperta w tematyce disruptive innovation oraz exponential technologies, viceprezydenta słynnego Singularity University.  
 
25 listopada 2015 (wtorek), w godz. 17:00-18:30, aula II, budynek G.
 
Organizatorzy: Katedra Teorii Zarządzania KZiF i Foundation for Strategic Competence Development (twórcy Digital University na SGH).
 
 
David Roberts, Singularity University David Roberts jest uważany za jednego z największych na świecie ekspertów w zakresie disruptive innovation i wykładniczego rozwoju technologii. Jego pasją jest polepszanie życia miliardów ludzi w trudnej sytuacji poprzez przełomowe innowacje. David Roberts był zastępcą rektora Singularity University, gdzie również dwukrotnie pełnił funkcję dyrektora programu studiów dyplomowych (jest też jego absolwentem). Jest laureatem wielu nagród dla biznesmenów i przedsiębiorców. Rozpoczął wiele przedwsięzieć biznesowych ze wsparciem inwestycyjnym o wartości ponad 100 milionów USD od takich firm jak Kleiner Perkins, Vinod Khosla, Cisco, Oracle, Accenture, In-Q-Tel itd. Kierował zespołami zajmującymi się tworzeniem zaawansowanych, supernowoczesnych systemów, w tym satelit, dronów czy centrów fuzji informacji.  Po okresie pracy na stanowisku bankiera inwestycyjnego w dziale Mergers & Acquisitions w centrali banku Goldman Sachs, powrócił do służby publicznej. Z wyróżnieniem ukończył studia licencjackie na kierunku informatyka w Massachusetts Institute of Technology oraz studia magisterskie w dziedzinie sztucznej inteligencji i biokomputerów. Ukończył równiez studia MBA w Harvard Business School. David Roberts jest prezesem HaloDrop – globalnej firmy świadczącej innowacyjne usługi w zakresie obsługi dronów, prezesem 1QBit  – pierwszej na świecie firmy zajmującej się tworzeniem oprogramowania na komputery kwantowe, oraz doradcą Made-In-Space – firmy, która za pomocą drukarki 3D wyprodukowała pierwszy obiekt używany w kosmosie (na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej).  Jego doświadczenie wykorzystuje się na potrzeby studiów przypadków analizowanych przez studentów Harvardu, Stanford University i innych szkół. David Roberts pojawiał się na okładkach Wall Street Journal, USA Today, Fortune Magazine, The New York Times, Business Week, w CNN itp. Założone przez niego start-upy uzyskały wiele nagród, w tym Internet World's Net Rising Stars, Red Herring's Catch, Top 50 Private Companies in the World, Red Herring Top 100 Private Companies in the World, USA Today's Tech Reviews Best Picks, Internet Outlook's Investors Choice Award, Enterprise Outlook Investors Choice, Best of the Web from PC World oraz Apple Computer's Premier Systems Integrator Award.  Fascynacja Davida Roberts'a technologią rozpoczęła się w czwartej klasie szkoły podstawowej, kiedy wykorzystując napęd ze starego odkurzacza swojej mamy zbudował elektryczny dron (na szczęście ograniczony długością kabla zasilającego), który miał odprowadzić jego młodszą siostrę na przystanek autobusowy.