Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

PERFEKCYJNE OPANOWANIE PROCESÓW LOGISTYCZNYCH

2019-04-17 kategoria: inne 

Perfekcyjne opanowanie procesów logistycznych stanowi największe wyzwanie dla przedsiębiorstw w każdej branży.

Na amerykańskim rynku księgarskim w marcu 2019 roku ukazała się biografia „Tim Cook – The Genius Who Took Apple to the Next Level” autorstwa Leandera Kahney’a. Znajduje się tam stwierdzenie, że w przedsiębiorstwie, które osiągnęło​ fazę dojrzałości, czynnikiem decydującym o sukcesie jest perfekcyjne opanowanie procesów logistycznych. Opanowanie produkcji nawet najlepszych produktów, budzących zachwyt klientów nie wystarcza.

Ta konstatacja pokrywa się z obserwacją ścieżki rozwoju producenta samochodów elektrycznych TESLA. To przedsiębiorstwo od początku swej działalności nie osiągnęło pozytywnego wyniku operacyjnego. Po fazie kłopotów z opanowaniem produkcji samochodów w oczekiwanej liczbie tygodniowo, okazało się, że podstawowym wyzwaniem pozostaje proces dystrybucji gotowych samochodów. To działanie wymaga perfekcyjnego współdziałania uczestników łańcucha dostaw, z których cześć funkcjonuje w USA, a część na innych kontynentach. TESLA nadal boryka się z kłopotami logistycznymi, tak w Europie, jak i w Chinach.

Archiwum

 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Masz pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Masz Pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.