Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

LATANIE SAMOLOTEM JAK PALENIE PAPIEROSÓW

2019-05-07 kategoria: informacja 

Od 1995 roku, po wejściu na rynek EasyJet oraz Ryanair, tzw. przewoźników niskokosztowych, podróżowanie samolotem na trasach europejskich stało się dostępne dla konsumentów z ograniczonym budżetem. Popularność przewozów lotnicznych zwiększała się co roku przez ponad 20 lat.

 

Greta Thunberg (obecnie 17 lat), inicjatorka w 2018 roku uczniowskiego protestu przeciwko dewastacji natury na Ziemi prowadzonego pod hasłem „Fridays for Future”, apeluje, aby unikać podróży samolotami, gdyż jest to forma zaspokajania potrzeb komunikacyjnych obciążona największą emisją gazów cieplarnianych na przeliczeniowy 1 pasażero-km. Greta porusza się po Europie korzystając z połączeń kolejowych.

Uczniowski protest „Fridays for Guture” jest jednym z wielu ruchów proekologicznych i skierowanych na powstrzymanie globalnych zmian klimatycznych. Świadomość, że latanie samolotem jest szkodliwe dla otoczenia powoli się przebija w różnych środowiskach w Europie. Zwolennicy powstrzymywania się od korzystania z samolotu wskazują, że ograniczenie lub wręcz wyeliminowanie palenia papierosów z przestrzeni publicznej także wymagało dłuższego procesu uświadamiania oraz wprowadzania kolejnych administracyjnych ograniczeń.

W Szwajcarii w kilku samorządach miejskich (m.in. w Zurichu, Bernie, Genewie i Bazylei) poddane są pod obrady lub już wprowadzone zasady powstrzymywania się od podróży służbowych samolotem, jeśli miejsce docelowe jest położone bliżej niż 1000 lub 1200 km.

Jak będzie się zmieniać na stawienie do transportu lotniczego w Europie, w tym w Polsce – to zadanie badawcze na najbliższe lata.​

Archiwum

 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Masz pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Masz Pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.