Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Skład osobowy :

Krzysztof Borowski

KZiF - Katedra Bankowości - Skład osobowy
 

 Edytor zawartości

 
 

 prof. dr hab. Krzysztof Borowski

 

Ukończył Wydział Fizyki UW (nagroda Dziekana za najlepszą pracę magisterską na Wydziale Fizyki) oraz Finanse i Bankowość, a także Zarządzanie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej. W 2002 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych, a w 2012 r. stopień doktora habilitowanego w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej, a w 2020 r. tytuł profesora nauk społecznych.  

Od blisko 30 lat związany jest z rynkiem finansowym, na którym pracował jak makler i doradca inwestycyjny, a także private bankier. Posiada doświadczenie zawodowe zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym. Oprócz analiz fundamentalnych jest autorem ponad  30 tys. analiz technicznych dostępnych w Internecie. W 2013 r. otrzymał tytuł analityka technicznego, przyznany przez Gazetę Giełdy Parkiet.

Był członkiem Komitetu Indeksów Giełdowych oraz Komitetu ds. Instrumentów Udziałowych przy GPW. W 2012 r. został nagrodzony przez Komitet Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk za wybitne osiągnięcia w dziedzinie finansów. Trzykrotnie uplasował się w rankingu TOP10 najlepszych wykładowców SGH.

Jest wykładowcą Szkoły Giełdowej, specjalistycznych wykładów z zakresu inwestowania a także studiów doktoranckich i podyplomowych na SGH. Autor ok. 150 publikacji z zakresu bankowości i finansów, w tym kilkunastu monografii. Wykładał na kilku uniwersytetach europejskich w j. angielskim i hiszpańskim.

Główne obszary zainteresowania: analiza techniczna, analiza fundamentalna, finanse behawioralne, rynek surowców i towarów (commodities), inwestycje alternatywne, private banking oraz wealth management.​ Krzysztof Borowski CV-English version.Tematy prac magisterskich z rynku kapitałowego zaproponowane przez DM BOS.pdf

Tematy prac magisterskich i licencjackich.pdf

 

 specjalizacja badawcza

 
  • ​Analiza techniczna
  • Analiza fundamentalna
  • Finanse behawioralne
  • Finanse alternatywne
  • Bankowość inwestycyjna (private banking, wealth management)
 
 

 Najważniejsze publikacje

 
  • ​Borowski K. „Teoria i praktyka benchmarków”, Difin, Warszawa 2011.
  • Borowski K. „Rynek złota i monet” oraz „Nowe kierunki bankowości inwestycyjnej”, pod red. I. Pruchnicka – Grabias, „Inwestycje alternatywne”, CeDeWu, Warszawa 2008
  • Borowski K. „Bankowość inwestycyjna”, pod red. M. Zaleska, „Współczesna bankowość”, tom 1, Difin, Warszawa 2007
  • Nowakowski J., Borowski K. „Zastosowanie teorii Carolana i Fischera na rynku kapitałowym”, Difin, Warszawa 2005