Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 dr hab. Krzysztof Borowski prof. SGH

 

​Ukończył Wydział Fizyki UW (nagroda Dziekana za najlepszą pracę magisterską na Wydziale Fizyki) oraz Finanse i Bankowość a także Zarządzanie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej. W 2002 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych, a w 2012 r. stopień doktora habilitowanego w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Na stanowisku profesora nadzwyczajnego SGH jest zatrudniony od maja 2012 r.

Od kilkunastu lat jest związany z rynkiem kapitałowym, na którym pracował jak makler i doradca inwestycyjny. Posiada doświadczenie zawodowe zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym. Oprócz analiz fundamentalnych jest autorem ponad 12000 analiz technicznych dostępnych w Internecie. Członek Komitetu Indeksów Giełdowych oraz Komitetu ds. Instrumentów Udziałowych przy GPW. W 2013 r. otrzymał tytuł analityka technicznego za 2012 r. przyznany przez Gazetę Giełdy Parkiet. W 2012 r. został nagrodzony przez Komitet Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk za wybitne osiągnięcia w dziedzinie finansów. Trzykrotnie uplasował się w rankingu TOP10 najlepszych wykładowców SGH.

Jest wykładowcą Szkoły Giełdowej (GPW - Instytut Rynku Kapitałowego), specjalistycznych wykładów organizowanych przez Gazetę Giełdy Parkiet a także studiów doktoranckich i podyplomowych na SGH. Autor ok. 90 publikacji z zakresu bankowości i finansów, członek Polskiego Stowarzyszenia Bankowości i Finansów, posiada dyplom London Chaber of Commerce.

Krzysztof Borowski CV-English version.Tematy prac magisterskich z rynku kapitałowego zaproponowane przez DM BOS.pdf

Tematy prac magisterskich i licencjackich.pdf

 

 specjalizacja badawcza

 
  • ​Analiza techniczna
  • Analiza fundamentalna
  • Finanse behawioralne
  • Finanse alternatywne
  • Bankowość inwestycyjna (private banking, wealth management)
 
 

 Najważniejsze publikacje

 
  • ​Borowski K. „Teoria i praktyka benchmarków”, Difin, Warszawa 2011.
  • Borowski K. „Rynek złota i monet” oraz „Nowe kierunki bankowości inwestycyjnej”, pod red. I. Pruchnicka – Grabias, „Inwestycje alternatywne”, CeDeWu, Warszawa 2008
  • Borowski K. „Bankowość inwestycyjna”, pod red. M. Zaleska, „Współczesna bankowość”, tom 1, Difin, Warszawa 2007
  • Nowakowski J., Borowski K. „Zastosowanie teorii Carolana i Fischera na rynku kapitałowym”, Difin, Warszawa 2005