Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 Edytor zawartości

 
 

 prof. dr hab. Krzysztof Borowski

 

Ukończył Wydział Fizyki UW (nagroda Dziekana za najlepszą pracę magisterską na Wydziale Fizyki) oraz Finanse i Bankowość, a także Zarządzanie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej. W 2002 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych, a w 2012 r. stopień doktora habilitowanego w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej, a w 2020 r. tytuł profesora nauk społecznych.  

Od blisko 30 lat związany jest z rynkiem finansowym, na którym pracował jak makler i doradca inwestycyjny, a także private bankier. Posiada doświadczenie zawodowe zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym. Oprócz analiz fundamentalnych jest autorem ponad  30 tys. analiz technicznych dostępnych w Internecie. W 2013 r. otrzymał tytuł analityka technicznego, przyznany przez Gazetę Giełdy Parkiet.

Był członkiem Komitetu Indeksów Giełdowych oraz Komitetu ds. Instrumentów Udziałowych przy GPW. W 2012 r. został nagrodzony przez Komitet Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk za wybitne osiągnięcia w dziedzinie finansów. Trzykrotnie uplasował się w rankingu TOP10 najlepszych wykładowców SGH.

Jest wykładowcą Szkoły Giełdowej, specjalistycznych wykładów z zakresu inwestowania a także studiów doktoranckich i podyplomowych na SGH. Autor ok. 150 publikacji z zakresu bankowości i finansów, w tym kilkunastu monografii. Wykładał na kilku uniwersytetach europejskich w j. angielskim i hiszpańskim.

Główne obszary zainteresowania: analiza techniczna, analiza fundamentalna, finanse behawioralne, rynek surowców i towarów (commodities), inwestycje alternatywne, private banking oraz wealth management.​ Krzysztof Borowski CV-English version.Tematy prac magisterskich z rynku kapitałowego zaproponowane przez DM BOS.pdf

Tematy prac magisterskich i licencjackich.pdf

 

 specjalizacja badawcza

 
  • ​Analiza techniczna
  • Analiza fundamentalna
  • Finanse behawioralne
  • Finanse alternatywne
  • Bankowość inwestycyjna (private banking, wealth management)
 
 

 Najważniejsze publikacje

 
  • ​Borowski K. „Teoria i praktyka benchmarków”, Difin, Warszawa 2011.
  • Borowski K. „Rynek złota i monet” oraz „Nowe kierunki bankowości inwestycyjnej”, pod red. I. Pruchnicka – Grabias, „Inwestycje alternatywne”, CeDeWu, Warszawa 2008
  • Borowski K. „Bankowość inwestycyjna”, pod red. M. Zaleska, „Współczesna bankowość”, tom 1, Difin, Warszawa 2007
  • Nowakowski J., Borowski K. „Zastosowanie teorii Carolana i Fischera na rynku kapitałowym”, Difin, Warszawa 2005