Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Władze :

Władze – Zakład Bankowości Detalicznej i Korporacyjnej | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

KZiF - Katedra Bankowości - Zakład Regulacji Instytucjonalnych i Analiz Bankowych - Władze
 

 władze

 
Kierownik – prof. SGH dr hab. Małgorzata Pawłowska

Pawłowska Małgorzata.jpg 
 

Dr hab. Małgorzata Pawłowska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Ukończyła studia doktoranckie w Kolegium Zarządzania i Finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł doktora nauk ekonomicznych. W Kolegium Zarządzania i Finansów Stopień uzyskała również tytuł doktora habilitowanego w dyscyplinie finanse, otrzymała na podstawie książki pt. „Konkurencja w sektorze bankowym: teoria i wyniki empiryczne”.

W pracy naukowej zajmuje się głównie problematyką dotyczącą sektora bankowego, rynku kredytowego oraz metod ilościowych. Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu artykułów i referatów naukowych z zakresu ekonomii i finansów, dotyczących rozwoju sektora finansowego, relacji między sektorem bankowym a sferą realną oraz konkurencji i efektywności w sektorze bankowym. Wyniki swoich badań naukowych wygłaszała na wielu konferencjach krajowych i zagranicznych.

ORGANIZACJE MIEDZYNARODOWE

Członkostwo w SUERF od 2005 r. do chwili obecnej. SUERF - Europejskie Forum Finansów które zrzesza zarówno członków instytucjonalnych (banki komercyjne, banki centralne) ale także naukowców z zakresu ekonomii i finansów.

IFABS (The International Finance and Banking Society) - od 2014 r. do chwili obecnej

NAGRODY

Nagroda za najlepszą pracę habilitacyjną  w V edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego za najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną,  nagroda za najlepszą pracę habilitacyjną - wyróżnienie za pracę „Konkurencja w sektorze bankowym. Teoria i wyniki empiryczne.