Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

NOWA KSIĄŻKA O PRIVATE BANKING M. ZALESKIEJ I M.KOZIŃSKIEJ

2022-04-27 kategoria: informacja 

"Private banking. Tradycja i nowoczesność w bezpiecznym wydaniu" autorstwa prof. Małgorzaty Zaleskiej oraz dr Magdaleny Kozińskiej z Instytutu Bankowości SGH to monografia prezentująca nowatorskie podejście do tematyki private banking.

Zaprezentowano w niej zarówno tradycyjne produkty i usługi, jak również wykorzystanie nowoczesnych technologii (m.in. blockchain) oraz nowych produktów i usług (np. związanych z kryptowalutami) w obsłudze klientów zamożnych. W ten sposób ukazano w jaki sposób konserwatywny dotychczas private banking zmienia się wraz z przeobrażeniami, które obserwujemy w szeroko pojętej bankowości.

Obszar, któremu poświęcono szczególne miejsce w monografii to ryzyko i zagrożenia w obsłudze klienta private banking. Decyduje to o rzuceniu nowego spojrzenia na private banking. Dotychczas w obsłudze klientów zamożnych koncentrowano się bowiem na takiej konstrukcji portfela inwestycyjnego, która przyniesie jak najwyższą stopę zwrotu, niekoniecznie analizując bezpieczeństwo inwestycji, jak również samej obsługi klienta zamożnego przez pryzmat funkcjonowania banku. 

Potencjalnymi odbiorcami monografii są: pracownicy naukowi, analitycy rynków finansowych, pracownicy banków, w tym pionów/departamentów private banking, doradcy finansowi, pracownicy funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, doradcy podatkowi, prawnicy specjalizujący się w prawie finansowym i bankowym, doktoranci i studenci studiów podyplomowych, studenci kierunków ekonomicznych, ze szczególnym uwzględnieniem kierunku finanse i rachunkowość, a także klienci instytucji finansowych, w tym private banking.

Private_banking.jpg

Archiwum

 
 
 

 Wydarzenia