Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

Obrona pracy doktorskiej mgra Wojciecha Duranowskiego

2018-12-17 kategoria: informacja obrona 

Za najważniejszy wniosek z pracy doktorskiej Pana mgra Wojciecha Duranowskiego, możemy wskazać to, że niestety mikrokredyty (pomimo swej pierwotnej funkcji poprawy pozycji społecznej kobiet w Bangladeszu) nie przyniosły realizacji zamierzonych celów społeczno-ekonomicznych. Wiadomo , że w mediach masowych obraz kobiet jest przedstawiany nieco inaczej - jest bardziej pozytywny. W rzeczywistości pieniądze, zdobywane przez kobiety w ramach mikrokredytów, są przechwytywane przez mężczyzn.

Istotna okazała się rola mikrokredytu w procesie wygładzania dochodów (ang. income smoothing). W przeszłości, przeciętna rodzina banglijska nie posiadała żadnej możliwości reakcji na ryzyko związane z nieprzewidywalnymi sytuacjami, a niższe zbiory lub zdarzenia losowe były często zagrożeniem dla funkcjonowania całej rodziny. Obecnie mikrokredytpełni rolę zabezpieczenia rodziny banglijskiej na wypadek nieprzewidzianych okoliczności.

Archiwum

 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Masz pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Twoje pytanie zostało wysłane do Katedry Socjologii w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym. Proszę czekać na odpowiedź.
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Masz Pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.