Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Instytut Ekonomii Międzynarodowej

 
Instytut Ekonomii Międzynarodowej (IEM) jest jednostką naukowo-dydaktyczną działającą w ramach Kolegium Gospodarki Światowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Do głównych tematów badawczych i dydaktycznych Instytutu należą: badania z dziedziny ekonomii międzynarodowej, finansów międzynarodowych, bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

Wyniki prac badawczych prowadzonych przez Instytut są publikowane w językach polskim oraz angielskim w formie książek oraz artykułów naukowych.​ ​
 
 
 

 Aktualności

 

Dyskusja Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego "Świat w Matni"

Dyrektor Instytutu Ekonomii Międzynarodowej, prof. Eliza Przeździecka wzięła udział w dyskusji Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Przedmiotem dyskusji była najnowsza książka Profesora Grzegorza W. Kołodko pt. „Świat w Matni”. Debata odbyła się 7 kwietnia 2022 roku w siedzibie Polskiego Towarzystwa

więcej

Diament Bezpieczeństwa – budowa nowego ładu pacyficznego

25 stycznia 2022 r. odbyło się międzyuczelniane seminarium naukowe pt. Demokratyczny Diament Bezpieczeństwa – budowa nowego ładu pacyficznego. Tytuł seminarium nie był przypadkowy – jest to jednocześnie tytuł niedawno wydanej w C.H. Beck monografii pod redakcją naukową dr hab. Andżeliki Kuźnar, prof. SGH.

więcej

60 lat Instytutu Ekonomii Międzynarodowej SGH

18 listopada 2021 roku w SGH odbyła się jubileuszowa konferencja z okazji 60 lat istnienia Instytutu Ekonomii Międzynarodowej.

więcej

 
 
 

DOŁĄCZ DO NAS NA LInkedIn  DOŁĄCZ DO NAS NA LInkedIn

 
 

 Wydarzenia

 
 

 dyrektor jednostki